Apie

Luk3

Sveiki,

Esu Lukas Marcinkevičius, klinikinis psichologas. 2015 metų pavasarį pradėjau brandinti naujo tinklapio idėją. Mane nuo vaikystės domino motyvacijos ir savikontrolės klausimai. Kaip prisiversti sportuoti, mokytis, keisti savo įpročius? Kaip atrasti energijos naujiems iššūkiams? Kaip susigaudyti sudėtinguose jausmų, poreikių ir minčių labirintuose? Atsakinėti šiuos klausimus pradėjau jau nuo ankstyvosios paauglystės analizuodamas save, kurdamas vaikiškas motyvacines sistemas, skaitydamas populiariosios psichologijos knygas ir žurnalus. Įstojęs į psichologiją Vilniaus universitete į šiuos klausimus pradėjau ieškoti atsakymų rimčiau. Gilinausi į mokslinius straipsnius, naujausius vadovėlius. Sėmiausi praktikos savanoriaudamas „Jaunimo linijoje“, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, vėliau – konsultuodamas pirmuosius klientus bei dirbdamas Vilniaus priklausomybės ligų centre. Įgavau nemažai žinių, kas veikia man ir kitiems, o kas ne. Kodėl gi nepasidalinus savo sukauptomis žiniomis?

Mano vizija protoarchitektas.lt puslapiui:

  1. Skaitytojams stengsiuosi pateikti tik mintis, kurias galiu paremti kitų mokslininkų teorijomis bei tyrimų duomenimis.
  2. Suprantu ne tik tai, kad teorija sako vienaip, o praktikoje gali būti visai kitaip, tačiau ir tai, jog mūsų poreikiai, asmeninės savybės ir vertybės gali skirtis. Dėl to rašysiu ne tik apie tai, kas padeda man pačiam. Todėl ateityje iš laboratorijos tikiuosi padaryti:
    1. Puslapį, kuriame rasi ne tik mano naudojamas motyvavimo priemonės bei iššūkių aprašymus, bet ir savo!  Lauksiu kiekvieno iš jūsų pasakojimų apie tai, kaip pavyko/nepavyko siekti tam tikro tikslo. Ko pasiekei? Ko bandei siekti, bet nepavyko? Kas būtent tau padėjo? Kas būtent tau buvo didžiausia kliūtis?  Kaip tau pavyksta save motyvuoti? Atsakymų į šiuos klausimus lauksiu pas save pašte (lukas@protoarchitektas.lt) ir visų mano straipsnių komentaruose jau dabar!
    2. Puslapį, kuriame užsimegztų patys naudingiausi, moksliškiausi, arčiausiai prie kasdieninio gyvenimo atsiduriantys psichologijos eksperimentai. Radau aš arba radai tu naują motyvavimo būdą ar asmeninio tobulėjimo iššūkį, kuriam reikia daug valios? Aprašau jį šiame tinklapyje, surenkame daugiau entuziastingų savanorių ir išbandome jį patys!

 

Ką aš turiu omenyje, naudodamas žodį „motyvacija“?

Nors kai kas motyvacija apibrėžia tiesiog kaip norą, naudosiu platesnį motyvacijos apibrėžimą. Šiame tinklapyje motyvacija – tai elgesio veiksnių visuma, kuri apima:

  • Ketinimą
  • Elgesio inicijavimą
  • Elgesio atkaklumą
  • Elgesio intensyvumą

Turi klausimų, pasiūlymų, pastebėjimų? Susisiek su manimi: lukas@protoarchitektas.lt

Nori pasikalbėti gyvai? Daugiau apie konsultacijas skaityk čia, o registruotis gali aukščiau nurodytų el. pašto adresu :)

„Proto architekto“ kūrybinį procesą sunkiai įsivaizduoju be savo draugės Rūtos, pro kurios budrias akis nepraslysta mano nesuprantami sakiniai ir idėjos.